SINIFLARIMIZ

15-20 Kişilik Sınıflar

Okulumuzda 3 yaş, 4 yaş, 5 yaş (36-72 ay arası) çocukların yaş grubu, cinsiyeti ve kişilik özellikleri göz önüne alınarak sınıflarımız oluşturulmaktadır.

 

İzmir’in En Büyük Anaokulu

Ayda Bebek Anaokulu

Çamkıran’da hizmete sunulacak olan ve fiziki açıdan ‘İzmir’in En Büyük Anaokulu’ unvanını taşıyan okulumuz 36-72 ay arası çocuklardan, 11 sınıf ve 200 öğrenci kapasiteyle hizmet vermektedir.


Bayraklı Belediyesi Anaokulları

Okul ve Sınıf Mimarisi

Bayraklı Eğitim Modeli çocuğun kontrollü risk alabileceği bir ortamın çocuğun gelişimi için oldukça önemli olduğunun farkındadır. Bu sebeple okul ve sınıfların mimarisinde riski sıfıra indirmeyi değil, çocuğun riski yönetebileceği bir ortamı hedeflemiştir. Çocuklar okul sınırları içerisinde kendileri için risk oluşturabilecek etmenleri görür, tanır ve bu riski yöneterek kendisini korumayı öğrenir. Okul öncesi dönemde riski yönetmeyi öğrenen çocuk ileri yaşlarında hayatını kolaylaştıracak eşsiz bir özelliği edinebilmiş demektir.
Okullarımızda çocukların kullandığı alanlarda yer alan tüm eşyalar çocukların boylarına göre tasarlanmıştır. Bu sayede çocuklar işlerini yetişkinlerin gözetiminde fakat onların yardımı olmaksızın gerçekleştirebilir. Örneğin çocuk ayakkabısını raftan alıp kendisi giyebilir, kirlenen yemek tabağını masadan alıp temizlik için kirli rafına kendisi bırakabilir. Ayrıca yemek dağıtımında kullanılan kaşık ve kepçelerde yine çocukların kullanımına uygun küçük boylarda tercih edilmiştir. Bu sayede çocuklar yemeklerini tabaklarına kendileri alabilir.
İletişim

Bizimle İletişime Geçin

Adres

Manavkuyu Mah., 275/7. Sok., 35540 Bayraklı/İzmir

Telefon