Bayraklı Belediye Başkanı

SERDAR SANDAL

Bayraklı Belediye Başkanı

Bayraklı dünya çocuk ve gençlik kenti olacak demiştik, sözümüzü tutuyoruz! 24 mahallede 24 anaokulundan oluşan Bayraklı Belediyesi anaokulları projemizi hayata geçiriyoruz. İlk üç anaokulumuzu Çamkıran, 75. Yıl ve Postacılar mahallelerinde kıymetli çocuklarımızla buluşturuyoruz. Onur Mahallesi, Yamanlar, Alparaslan, Nafiz Gürman ve Körfez mahallelerinde ise çalışmalarımız devam ediyor. Okullarımızdan ikisine Bayraklı’nın ve tüm Türkiye’nin umudu olmayı başarmış Ayda ve Elif bebeklerin isimlerini veriyoruz. Çocukların kendilerini keşfedip, yeteneklerini geliştirecekleri Bayraklı Eğitim Modeli (BEMO) ile nitelikli eğitimi her çocuk için ulaşılabilir hale getiriyoruz. Merkezine demokratik eğitimi alan BEMO, çocukların eğitim süreçlerine doğrudan katılmasını sağlayan araçlara ve liyakatli öğretmenlere dayanıyor.

Eğitime verdiğimiz önem elbette anaokullarımızla sınırlı kalmıyor. Bayraklı’daki her çocuğun nitelikli eğitim hakkını savunan anlayışımızla farklı alanlarda da çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmalardan birisi olan TV BEK projesi ile pandemi döneminde Türkiye’de ilk kez uzaktan eğitime geçen belediye biz olduk ve karantina koşullarında evinde bilgisayar ve internet olmayan çocuklar için derslere ve etütlere TV üzerinden erişim imkanı sağladık.

Çocukların sanat ve kültür eğitimlerini de sadece bu alana odaklanan Bayraklı Sanat ve Müzik Akademisi (BASAMAK) altında bir araya getirdik ve organize ettik. BASAMAK kurslarında binlerce çocuğu sanat ve kültür eğitimi ile buluşturmaya devam ediyoruz.

Bunlara ek olarak Bayraklı Sosyal Etkinlik Merkezi (BAYSEM) de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Eğitim hayatına devam etmekte olan ortaöğretim ve lise öğrencilerini desteklemek üzere kurulmuş olan BAYSEM’de 3 yılda 2369 öğrencimize hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz.

Bayraklı Belediyesi eğitimi birincil önceliği kabul etmeye ve ilçemizdeki tüm çocukların eğitim hakkını savunmaya devam ediyor. Siz değerli Bayraklı halkını bu yolculukta bizlere eşlik etmeye davet ediyoruz.

 

 

 

 

Çocuk Meclisi

Cocuklar okuldaki işleyişle ilgili kural koymaya ya da var olan kuralları sorgulamaya teşvik ediliyor.

Çevre Dostu Çocuklar

BEMO'da dünyanın yalnızca insanlara ait olmadığı fikri vardır. Çocuklar insanların diline ek olarak doğanın dilini de öğrenir.

Hep Birlikte Öğreniyoruz

Bu amaçla çocukların ortak meraklarını keşfedip sorularının peşine düşebilecekleri bir ortam yaratmayı hedefliyoruz.

Öğrenmeyi Paylaşıyoruz

Okullarımız herkesin her şeyi bildiği ya da bilmeyenin dışlandığı bir yer değil, herkesin bildiği kadarıyla kabul gördüğü yerlerdir.

Farklılıklarımızla Bütünüz

Okullarımızda fisiksel, psikolojik, sosyal ya da kültürel tüm farklılıkların bir arada yaşayabileceği özgür ve demokratik ortam sunuyoruz

Ücretlendirme Politikası

Nitelikli eğitimi her çocuk için ulaşılabilir kılmak amacıyla ücretlendirme sisteminde sosyal adaletin sağlanmayı hedefledik